VILEDA_Deutschland_fot. Vileda_

foto: fot. Vileda

Konto usunięte

Konto usunięte

10 kwietnia 2020, 06:00

Higiena jest ważna dla 50 procent Niemców, także w domu

Częste mycie rąk, utrzymywanie dystansu i zakrywanie ust podczas kichania - ostrożność w miejscach publicznych jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Jednak ludzie są teraz bardziej świadomi higieny w domu. Ankiety niemieckiej i włoskiej marki Vileda koncernu Freudenberga pokazują, że higiena jest ważna nie tylko dla ogółu społeczeństwa z uwagi na obecną sytuację, ale również podczas wiosennych porządków w domu: badanie pokazuje, że toalety, łazienki i powierzchnie kuchenne są dokładnie czyszczone.

6 kwietnia 2020 r., Warszawa

Wiosenne porządki to tradycyjnie pora roku, w której gruntownie sprzątane są domy. Dla większości Europejczyków dzieje się to, gdy tylko pojawią się pierwsze promienie słońca lub gdy zbliża się Wielkanoc. W tym roku higiena odgrywa istotną rolę: nieco ponad 60 procent ludzi w Niemczech uważa, że ​​higiena jest najważniejszym aspektem czyszczenia. Około połowa uważa, że ​​higiena odgrywa istotniejszą rolę podczas sprzątania domu w obecnej sytuacji w porównaniu do poprzednich lat. Wyniki są jeszcze wyraźniejsze we Włoszech, gdzie prawie 80 procent uważa, że ​​higiena jest najważniejszym aspektem czystości. Prawie trzy czwarte uważa, że ​​higiena stała się jeszcze ważniejsza. Dzięki rosnącej świadomości w zakresie higieny, tegoroczne wiosenne porządki zyskały na znaczeniu.

Priorytetem jest toaleta, łazienka i kuchnia

Priorytety czyszczenia są podobne w różnych krajach. Najbardziej wrażliwymi obszarami sprzątania w domu są toalety oraz powierzchnie łazienkowe i kuchenne. Według badania Vileda, higieniczne czyszczenie podłóg oraz higieniczne czyszczenie szklanych powierzchni i luster - również potencjalne pożywki dla zarazków i bakterii - są znacznie mniej ważne. „Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że największą pożywką dla bakterii i zarazków nie jest toaleta. Zwykle jest to zlew kuchenny lub odpływ ”- mówi dr Julia von Grote-Pastré, kierownik działu rozwoju ściereczek, gąbek i rękawic w Freudenberg Home and Cleaning Solutions (FHCS). Mimo to prawie 30 procent uważa, że ​​higieniczne czyszczenie zlewu kuchennego jest ważne. Tylko około jedna czwarta ankietowanych uważa, że ​​higieniczne czyszczenie klamek i drzwi jest ważne. „Jednym z powodów jest to, że drzwi są często używane”, mówi Grote-Pastré. „Czyszczenie klamki przy każdym otwarciu drzwi jest bardziej czasochłonne niż regularne mycie rąk. Tym bardziej ważne jest, aby umyć ręce przed dotknięciem czegokolwiek, gdy wejdziesz do środka. ”

 

Systemy czyszczenia szpitali działają również w domu

Szpitale mają ścisłe zasady higieny, w których czyszczenie wykorzystuje koncepcję 4 kolorów. Ta koncepcja oznacza, że do czyszczenia różnych obszarów budynku stosuje się przeznaczone do tego kolory ściereczek i mopów. Aby upewnić się, że koncepcja działa, są one oznaczone w czterech różnych kolorach. Celem jest maksymalne ograniczenie rozprzestrzeniania się bakterii, wirusów i patogenów na terenie budynku. Czerwony jest używany w toaletach i pisuarach, żółte środki czyszczące są używane do innych urządzeń sanitarnych, takich jak lustra lub płytki ścienne. Kolor niebieski służy do regałów i stołów w pokojach pacjenta lub w biurach. Zielony jest stosowany w obszarach chirurgicznych. Grote-Pastré wyjaśnia, jak to działa w domu I dlaczego jest bardziej higieniczne: „Tkaniny są dostępne w różnych kolorach. Zalecamy stosowanie innego koloru dla każdego pokoju w domu, na przykład niebieskiego dla łazienki lub pomarańczowego dla kuchni. Zapewnia to, że patogeny, wirusy i bakterie nie rozprzestrzeniają się z pokoju do pokoju. Nasze ściereczki z mikrofibry są bardzo trwałe, można je prać regularnie w 60 stopniach i szybciej schną.” Ściereczki należy pozostawić do wyschnięcia lub umieścić w pralce. Usuwa to wszelkie cząsteczki brudu, wirusy i bakterie uwięzione we włóknach, dzięki czemu ściereczka jest ponownie gotowa do użycia.

Chcesz uzyskać więcej informacji, odwiedź:

Website:www.vileda.pl

Facebook:www.facebook.com/ViledaPolska/

YouTube: www.youtube.com/user/AkademiaVileda/

Źródło: Vileda