newss.pl L

newss.pl L

22 lutego 2022, 16:30

Prysznic z wanną

Rozwiązanie „dwa w jednym” zadowoli zarówno miłośników długich relaksujących kąpieli w wannie, jak i zwolenników szybkiego prysznica. „Wannoprysznic” doskonale łączy atuty dwóch stref łazienkowych.





Nie chodzi oczywiście o standardową wannę z rączką prysznicową. Mowa o hybrydzie – wannie z zestawem prysznicowym i kabiną – dzięki której wykreujemy w łazience małe domowe spa.

Co ważne, nie potrzeba do tego wielkiego metrażu. Rozwiązanie świetnie sprawdza się na niedużej powierzchni. Oto trzy pomysły na wygodny „wannoprysznic”.

Z transparentnym parawanem

Strefę „dwa w jednym”, tworzącą funkcjonalną i ciekawą wizualnie całość, można wykreować, montując szklany parawan nawannowy.

 
Pełni funkcję przeźroczystej ścianki, niemal niewidocznej, jak w aranżacjach o zielonych oraz żółtych kafelkach. Do pierwszej z nich projektant wybrał luksusowy zestaw Fiesta – deszczownię z natryskiem i baterią wannową. Deszczownia ma metalową głowicę o średnicy 25 cm, umieszczoną na drążku o regulowanej wysokości 107,6-170 cm, tym samym można go dostosować do wzrostu użytkownika. Rączka natrysku o średnicy 10 cm posiada trzy funkcje strumienia: deszcz, masaż, strumień mieszany. Pozwala więc na komfortową kąpiel relaksacyjną i szybki prysznic. W zestawie jest bateria z regulatorem ceramicznym. System easy clean ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.

W żółtej aranżacji uwagę przykuwa zestaw Algeo za szklanym parawanem, składający się z deszczowni z natryskiem i baterii wannowej. Ma wszystkie atuty Fiesty, różni się tylko średnicą głowicy deszczowni (20 cm) i rączki natryskowej (11,3 cm).

Z „kabiną”

Strefa prysznica może być też zintegrowana z wanną za pomocą specjalnie zbudowanej kabiny nawannowej.



W stylizacji z posmakiem industrialnym wykorzystano szklaną ściankę w metalowej, czarnej ramie ze szprosami. Ściany oraz obudowa wanny wyłożone są dużymi płytkami o fakturze betonu z przetarciami. Dobrze to koresponduje z innymi przemysłowymi akcentami: kinkietami, szafką umywalkową, lustrem, prostokątną formą rączki natrysku. Do kompozycji tej wybrano oszczędnościowy zestaw Amigo VerdeLine posiadający system napowietrzania strumienia wody, który pozwala na ograniczenie jej zużycia nawet o 50 procent. Easy clean ułatwia usuwanie kamienia wapiennego. Bateria wannowa Vitto Verdeline ma kształt oparty na motywie prostokąta, a jednocześnie delikatnie zaoblone krawędzie. Wyposażona jest w regulator ceramiczny.

Z zasłonką


Najprostszym, a zarazem najtańszym sposobem na strefę kąpielową łączącą prysznic z wanną jest zastosowanie… zasłonki.



Bywa wykonana z materiału tekstylnego lub PCV. Jest estetyczna, wygodna i niedroga. Skutecznie chroni przed zachlapaniem łazienki. Zawiesza się ją na zamocowanym nad wanną drążku. Jeśli wybierzemy zasłonę prysznicową we wzory, stanie się wyrazistym, dekoracyjnym elementem łazienki, jak w marynistycznej aranżacji. Biało-granatowe pasy współgrają z kafelkami, oprawami luster stylizowanych na bulaje ze statku i innymi dodatkami nawiązującymi do tematyki morskiej. Wykorzystano tu efektowny natryskowy zestaw przesuwny z deszczownią Rondo o metalowym drążku na 106 cm. Deszczownia ma głowicę talerzową o średnicy 20 cm. Pozwala na przyjemną kąpiel „w strugach deszczu”. Rączka natrysku z główką na 10 cm posiada trzy funkcje strumienia. W urządzeniu zastosowano system easy clean. Bateria wannowa Padwa, o ładnej, opływowej formie, wyposażona jest w regulator ceramiczny.

FERRO 
press box

Źródło: Newss.pl