The Bridge Wrocław w systemach ALUPROF - między gotykiem a nowoczesnością
Pięciogwiazdkowy The Bridge MGallery wpasowuje się w gotyckie otoczenie pl. Katedralnego i podkreśla rys architektoniczny Katedry. Systemy stolarki aluminiowej na potrzeby tej realizacji dostarczył ALUPROF SA.
Pomost między historią i nowoczesnością
Ostrów Tumski, niegdyś wyspa, połączony był z prawym brzegiem Odry mostem. Dokładnie w tym miejscu powstał hotel The Bridge Wrocław MGallery – jego budowa trwała niespełna dwa lata. Zadaniem architektów było napisanie nowego rozdziału w historii najstarszej części Wrocławia i stworzenie nowoczesnej bryły otwartej na miasto i mieszkańców. Wyjście bezpośrednio na plac katedralny, ogólnodostępny ogród i bliskość terenów spacerowych nad Odrą sprawiły, że obiekt idealnie wpasował się w nasyconą historią okolicę i wyeksponował piękno i monumentalizm Katedry. Hotel ma wysokość 6 pięter, oferuje 184 pokoje, w tym 17 luksusowych apartamentów i zapierające dech widoki na panoramę stolicy Dolnego Śląska. Właścicielem budynku jest Tacit Investment – odpowiedzialny również za niedawno otwarty hotel Nobu Warsaw i kilka warszawskich biurowców. Koszt inwestycji wyniósł 150 mln zł.
Ekologiczny budynek pasywny
Architekci z biura Forum Architekci włożyli mnóstwo wysiłku, by projekt The Bridge odpowiednio korespondował z historycznym otoczeniem. Zewnętrzną część budynku wykonano więc z prostych, szlachetnych i eleganckich materiałów, by nie przytłoczyć sąsiedniej Katedry i zarazem wyeksponować jej bryłę. Postawiono na wypalaną cegłę, szkło i aluminium – co pozwoliło na uzyskanie odpowiednich współczynników izolacyjności termicznej, akustycznej oraz energooszczędności. Aluminiowe systemy stolarki dla tej realizacji dostarczył polski producent i europejski lider branży – firma ALUPROF.
– W projekcie budynku wykorzystano system fasady półstrukturalnej Aluprof MB-SR50N EFEKT. Umożliwił on uzyskanie efektu gładkiej, szklanej tafli na fasadzie hotelu oraz konstrukcji dachu i świetlików, a także klimatyczne doświetlenie części wspólnych. Dodatkowo, dzięki wysokim parametrom szczelnościowym fasady Aluprof, energochłonność budynku jest zdecydowanie mniejsza – mówi Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR Aluprof SA.
W obiekcie zastosowano też system okienno-drzwiowy z przegrodą termiczną MB-86 SI, będący odpowiedzią na trendy i obowiązki związane ze zrównoważonym budownictwem. Okna i drzwi wykonane w tym systemie mają podwyższone właściwości izolacyjne i zwiększają efektywność energetyczną realizacji. Uzupełnieniem aluminiowej stolarki zastosowanej w The Bridge jest system przegród przeciwpożarowych MB-78EI, który posłużył do wykonania ścianek wewnętrznych i wydzielenie tzw. stref pożarowych.
Hotel The Bridge Wrocław, dzięki zastosowanym systemom związanym z budownictwem pasywnym, może pochwalić się certyfikatem wielokryterialnej oceny budynków LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) na poziomie Gold.
Industrialne wnętrza
Wnętrza hotelu, w odróżnieniu od stonowanej eleganckiej bryły, są dużo bardziej nowoczesne i wyraziste. Za projekt przestrzeni pokoi hotelowych oraz części wspólnych jest odpowiedzialna pracownia Medusa Group. Apartamenty zdobią wielkoformatowe grafiki Wrocławia oraz reprodukcje obrazów ze zbiorów Muzeum Narodowego. W pokojach znalazły się również portrety kilkudziesięciu postaci historycznych związanych z historią Dolnego Śląska. We wnętrzach zastosowano kontrastujące z nowoczesnością naturalne materiały, takie jak kamień i drewno.
Udogodnienia
Uzupełnieniem pięciogwiazdkowego hotelu są dodatkowe udogodnienia dostępne nie tylko dla gości The Bridge. Oprócz wymienionego, ogólnodostępnego ogrodu do dyspozycji mieszkańców Wrocławia oddano fine-diningową restaurację CRAFT. Industrialne wnętrza, otwarta kuchnia oraz dania inspirowane historyczną kuchnią Wrocławia pozwalają poczuć klimat miasta.
Na najwyższej kondygnacji hotelu swoje miejsce znalazła natomiast strefa The Bridge SPA. Inspiracją do stworzenia tej przestrzeni był pobliski wrocławski Ogród Botaniczny pochodzący z XIX wieku oraz jego bujna flora.
ALUPROF SA Lider branży stolarki aluminiowej
ALUPROF SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy w branży aluminiowej w kraju. Intensywne działania za granicą spowodowały, że ALUPROF jest jednocześnie jednym z liderów branży w Europie, dostarczając rozwiązania wysokiej jakości. Spółka, oprócz 5 zakładów w Polsce (Bielsko-Biała, Opole, Goleszów, Ogrodzona i Złotów), posiada 9 oddziałów w Europie i USA i prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza aluminiowe systemy okienno-drzwiowe, bramowe i roletowe. Producent oferuje także nowoczesne systemy fasadowe, przeciwpożarowe, konstrukcje antywłamaniowe oraz energooszczędne rozwiązania stosowane w budownictwie pasywnym.
Aluprof
press box