Stowarzyszenie Dom Bezpieczny rośnie w siłę
Idea bezpieczeństwa propagowana przez Dom Bezpieczny jednoczy wiele firm, do których dołączają nowe firmy - PETECKI, Plastixal i tremco illbruck.
Program Dom Bezpieczny już od 3 lat jednoczy firmy i instytucje, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo polskich domów i mieszkań. Od początku istnienia program działał jako inicjatywa społeczna, jednak potrzeba dalszego rozwoju wymagała formy instytucjonalnej. W związku z tym w lipcu 2019 roku w wyniku przekształcenia dotychczasowego Stowarzyszenia „Ogólnopolskie Zrzeszenie Dystrybutorów i Monterów Stolarki” zostało powołane Stowarzyszenie „Dom Bezpieczny”, zarejestrowane przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy pod numerem KRS 0000805865.
Cel nadrzędny Domu Bezpiecznego - poprawa bezpieczeństwa polskich domów i mieszkań pozostał niezmienny. Założyciele i członkowie Stowarzyszenia wspólnie tworzą Centrum Wiedzy o Bezpieczeństwie, w którym znaleźć można materiały eksperckie na temat bezpieczeństwa w Polsce. Działalność Stowarzyszenia opiera się na 3 filarach: EDUKACJI o bezpieczeństwie, PROMOCJI bezpiecznych zachowań oraz CERTYFIKACJI produktów i technik zabezpieczeń, chroniących dom i domowników przed włamaniem i pożarem.
- Forma Stowarzyszenia otwiera przed nami nowe możliwości współpracy i formalizuje naszą działalność pożytku publicznego. Możemy planować działania na szerszą skalę, dalej ściśle współpracując ze służbami mundurowymi w realizacji wspólnego celu – podkreśla Karol Klos, Prezes Stowarzyszenia Dom Bezpieczny. Jesteśmy wiarygodnym partnerem dla instytucji państwowych, o czym świadczy wiele wspólnie przeprowadzonych akcji edukacyjnych. Wierzymy, że przekształcenie w Stowarzyszenie umożliwi nam realizację jeszcze ambitniejszych planów. – dodaje Karol Klos.
Stowarzyszenie Dom Bezpieczny wspiera liczne grono Partnerów, do których dołączają nowe firmy: PETECKI, Plastixal i tremco illbruck!
Dla producentów stolarki bezpieczeństwo jest jednym z priorytetowych tematów, ponieważ złodzieje włamują się do mieszkań przez drzwi i okna. Polacy nie mają jednak świadomości, że zakup stolarki z odpowiednimi zabezpieczeniami przeciwwłamaniowymi może zniechęcić potencjalnych włamywaczy. – uzasadnia Karol Klos.
- Nieustannie inwestujemy w rozwój produktów o wysokich parametrach przeciwwłamaniowych. Wśród oferowanych przez nas produktów znaleźć można m.in. okna antywłamaniowe w klasie RC3, rolety zewnętrzne w klasie RC3 oraz drzwi zewnętrzne w klasie RC2. Członkostwo w Stowarzyszeniu Dom Bezpieczny to dla nas naturalna droga edukacji przeciwwłamaniowej oraz realizacja celów społecznej odpowiedzialności biznesu – podkreśla Justyna Wnęk, Brand Manager firmy PETECKI.
- Nasze działania koncentrują się potrzebach klientów, którzy coraz częściej sięgają po produkty przeciwwłamaniowe. Widać to zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Członkostwo w Stowarzyszeniu jest dla nas okazją do wymiany doświadczeń i realnej współpracy na rzecz bezpieczeństwa. – dodaje Mariusz Kołakowski, Właściciel firmy Plastixal, oferującej okna i drzwi z PVC i aluminium.
Nawet najwyższej klasy okna, bez odpowiedniego montażu nie gwarantują skuteczności ochrony przeciwwłamaniowej. Potwierdza to Łukasz Augustyniak, Kierownik Produktu i Marketingu, tremco illbruck – wyłącznie dzięki odpowiednim systemom montażowym stolarka okienna ma szansę być prawdziwą barierą dla złodzieja. Nasz autorski system illbruck MOWO, gwarantuje bezpieczny statycznie, dźwiękoszczelny montaż okien w warstwie izolacji budynku.
-Jednoczymy firmy i instytucje zaangażowane społecznie, którym zależy nie tylko na rosnących słupkach sprzedaży, ale także na wzroście świadomości nas wszystkich. Cieszy nas, że idea bezpieczeństwa zatacza coraz szersze kręgi – dodaje Karol Klos.
Program Dom Bezpieczny ma na swoim koncie kilka głośnych kampanii edukacyjnych. m.in. #PoznajZłodzieja, #PoznajSąsiada czy #UwagaDziecko, które odbiły się szerokim echem w polskich mediach, a eksperci programu byli zapraszani do programów radiowych i telewizyjnych w największych stacjach w kraju. Każda kampania edukacyjna programu jest współorganizowana i wspierana przez Policję, Służbę Więzienną i czołowych ekspertów z danej dziedziny przy aktywnym udziale mediów.
Więcej na temat programu można się dowiedzieć na stronie: dombezpieczny.com oraz w mediach społecznościowych.
Dom Bezpieczny
press box