Wanna i prysznic pod lupą. Które rozwiązanie wybrać?
Zarówno wanna, jak i prysznic posiadają tylu zwolenników co przeciwników. Oprócz budowy i konstrukcji, które determinują sposób korzystania z nich, elementy te znacznie wpływają również na charakter wnętrza. Łazienki, w których znajduje się wanna przybierają cechy domowych salonów SPA, natomiast pomieszczenia wyposażone w prysznic to zwykle nowoczesne przestrzenie sprzyjające intensywnemu, aktywnemu życiu. Jednak dzięki zaawansowanej technologii, również pod prysznicem, możemy stworzyć prawdziwy gabinet odnowy biologicznej.
Prysznic odkryty na nowo
Natrysk to idealne rozwiązanie do niewielkich łazienek, w których przez wzgląd na obecność np. pralki nie ma już miejsca na komfortową wannę. To idealne rozwiązanie dla osób żyjących szybko, dla których poranne minuty są na wagę złota. Prysznic jednak, dzięki odpowiedniemu wyposażeniu może również stać się prawdziwą oazą relaksu. – Coraz częściej w polskich domach spotkać można prysznice, dzięki którym łazienki przeobrażają się w domowe SPA. Wpływa na to m.in. zaawansowana technologia ukryta w bateriach natryskowych. Istnieją bowiem modele, które wyposażone są w takie funkcjonalności, które zapewniają zabiegi hydroterapii pod prysznicem. Jeden z trzech programów – regenerujący, odprężający lub dodający energii – uruchamia się za pomocą przycisku umieszczonego na panelu. W zależności od wybranego trybu z baterii wypływa ciepła i zimna woda w sekwencjach zaprogramowanych przez specjalistów i lekarzy. Dzięki temu w razie potrzeby możemy się zrelaksować po wyczerpującym dniu, zregenerować po ciężkim treningu lub po prostu zapewnić sobie zastrzyk energii o poranku. Nie bez znaczenia pozostaje sama oszczędność wody. Korzystając z natrysku zużywamy jej zdecydowanie mniej, niż w przypadku kąpieli w wannie. Poza tym sam prysznic jest zdrowszy dla skóry, nie wysusza jej i ułatwia wykonywanie takich zabiegów kosmetycznych jak np. peeling – radzi ekspert Oras. W dzisiejszych czasach zatem prysznic może spełniać dwojaką rolę i odpowiadać na aktualne potrzeby użytkowników. Świetnie sprawdzi się podczas porannych rytuałów, ale zapewni także potrzebny relaks w czasie wieczornej pielęgnacji.
Wanna dla relaksu
Wanna to ukochane wyposażenie łazienek wszystkich tych, którzy uwielbiają wieczorne wylegiwanie się w ciepłej wodzie uzupełnionej zapachowym olejkiem. Możliwość przeprowadzania takich relaksujących rytuałów to niewątpliwy plus posiadania w swojej łazience wanny. Na rynku dostępne są również modele z tzw. hydromasażem, który udoskonala chwile spędzone na odpoczynku. Wanny doceniane są również przez rodziny z dziećmi. Przyjęło się, ze to właśnie taki sposób kąpieli najmłodszych jest najwygodniejszy dla rodziców. – Idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość posiada tak dużej łazienki, która pomieści jednocześnie i wannę i prysznic. Niestety na taką kombinację pozwolić sobie mogą zwykle jedynie właściciele domów jednorodzinnych, ponieważ w blokach znajdują się najczęściej łazienki o niewielkim metrażu. Decydując się na któreś z rozwiązań warto wziąć pod uwagę aspekt ekologiczny. Kąpiele w wannie sprawiają, że zużycie wody jest naprawdę duże, a co za tym idzie – również i miesięczne rachunki mogą czasem przyprawiać o ból głowy. Jeżeli bardzo zależy nam na aspekcie relaksacyjnym, ale musimy wybrać pomiędzy wanną a prysznicem, warto rozważyć zakup baterii natryskowej, której dodatkowe funkcjonalności pozwolą nam stworzyć domowe SPA, bez konieczności posiadania wanny – radzi ekspert Oras.
Możliwości na zaaranżowanie swojej łazienki marzeń jest wiele. Należy jednak pamiętać, że wybrane przez nas rozwiązanie będzie nam służyło latami, co oznacza, że oprócz aspektów wizualnych, warto wziąć pod uwagę szereg dodatkowych funkcjonalności. Dlatego też, szczególnie u właścicieli niewielkich łazienek, umiejętność pójścia na kompromis może być na wagę złota.