Nietypowy projekt architektoniczny - od pomysłu do realizacji
Jednym z elementów, na które inwestorzy zwracają szczególną uwagę jest rodzaj posadzek. To właśnie odpowiedni ich dobór do rodzaju inwestycji gwarantuje bezpieczeństwo poruszania się. Dzięki szerokiemu asortymentowi firmy DASAG, istnieje możliwość sprostania nawet najbardziej wymagającym projektom.
Nietypowa posadzka – problem czy wyzwanie?
Projekty architektoniczne zakładają nierzadko wykorzystanie nietypowych powierzchni – zarówno pod względem kolorystycznym, jak i parametrów technicznych. W takim przypadku znacznie zmniejsza się zwykle szeroka oferta producentów i albo należy dokonać zmian w projekcie, bo dany produkt nie jest dostępny, albo zaangażować się w intensywne poszukiwania firmy, która takie produkty posiada w ofercie lub wykona je specjalnie na nasze zamówienie. – Wybór odpowiedniej posadzki nie jest prosty i może rodzić spore problemy, gdy okazuje się, że na przykład ze względu na dodatkową izolację styropianem grubość płyt nie może przekroczyć 2-3 centymetrów. Jedynie najlepsze firmy na rynku posiadają rozwiązania, które łączą w sobie tak wymagające wymiary z niezwykłą wytrzymałością i trwałością materiału. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia estetyczna, dzięki której produkt idealnie wpisze się w założenia stylistyczne obiektu. Znalezienie produktu, który łączyłby w sobie wszystkie te cechy to nie lada wyzwanie dla architektów i projektantów – mówi Bartłomiej Mucha, architekt MURO Architekci.
Rozwiązanie: Innowacyjna technologia
Tam, gdzie pojawia się problem tam z jego rozwiązaniem przychodzi technologia. To właśnie dzięki niej możliwe jest tworzenie produktów, które odpowiadają najbardziej skomplikowanym projektom. – Doskonale znamy wymagania naszych klientów i wiemy jakie produkty najlepiej spełniają ich oczekiwania. Dlatego też posiadamy płyty w szerokiej gamie kolorystycznej, o zróżnicowanych wymiarach i parametrach użytkowych. Przykładem może być chociażby seria płyt wewnętrznych Terrastone, która dzięki innowacyjnej technologii produkcji oraz wysokiej jakości kruszyw, jest niezwykle odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Kolekcję tę cechuje także antypoślizgowość i, co ważne ze względów estetycznych i projektowych, znacznie zmniejszona grubość przy zachowaniu wielkoformatowości. Płyty Terrastone bowiem, to zaledwie 20 mm grubości, co sprawia, że zastosować je można zarówno na podłogach, jak i na ścianach – radzi Andrzej Chłopek, ekspert firmy PROBET-DASAG.
Współczesne firmy są otwarte na potrzeby architektów i projektantów i chętnie spełniają ich najtrudniejsze w realizacji pomysły. Wtedy z pomocą zawsze przychodzi innowacyjna technologia, dzięki której nawet najbardziej nietypowe projekty architektoniczne możemy podziwiać w rzeczywistości.