Łazienka połączona z sypialnią - wyższy wymiar komfortu
Taka łazienka coraz częściej jest w zasięgu ręki. Niewątpliwie wymaga większej przestrzeni oraz odrobiny odwagi ze strony swoich użytkowników. Aktualne trendy wnętrzarskie wyraźnie akcentują unifikację przestrzeni łazienkowej z pozostałymi częściami mieszkalnymi. Podkreśla się to poprzez zabieg stosowania tych samych materiałów i tej samej kolorystyki w całym domu. Dziś łazienka staje się integralną jego częścią, a nie wydzielonym miejscem służącym jedynie czynnościom higienicznym. Tu także odpoczywamy, nabieramy sił witalnych płynących z kojących funkcji wody. To wyjątkowe znaczenie łazienki w naszym codziennym życiu świetnie uwydatnia wspomniane połączenie jej z sypialnią. Jest to tak naprawdę stworzenie wspólnej przestrzeni podkreślającej intymność obu miejsc, a także intymność relacji korzystających z niej osób. Jak wyposażyć taką łazienkę, by ta duża, otwarta przestrzeń zachowała jednak przyjazny klimat, a jednocześnie by podkreślona została wyjątkowość tego rozwiązania oraz wyróżniający ją komfort?
Najlepiej przy aranżacji wnętrza zdecydować się na naturalne materiały i delikatną kolorystykę. Chociaż - jak zawsze – ostatnie słowo w tej kwestii należy do jego właścicieli. Jednak aranżacyjne skojarzenia z naturą pozwolą wizualnie ocieplić łączoną łazienkę i sypialnię oraz wprowadzić do wnętrza niezbędną wizualną równowagę i spokój. Warto więc sięgnąć po kamień, który sprawdzi się zarówno w strefie umywalki – na ścianie lub jako blat, a także w strefie prysznica - gdzie może posłużyć do wyłożenia brodzika i ścian. Z powodzeniem zastąpić go mogą płytki ceramiczne, najlepiej w dużych formatach, które dziś niemal idealnie odwzorowują naturalne żyłowanie tego materiału. W takiej aranżacji warte uwagi będzie także drewno. Wprowadzając je pamiętajmy o konieczności jego impregnacji lub też wybrać gatunki drewna egzotycznego, odpornego na niszczące działanie wody. Ten naturalny materiał będzie także świetnym łącznikiem pomiędzy łazienką a sypialnią, spajając wizualnie obie przestrzenie. Wybierając konkretną kolorystykę warto zdecydować się na odcienie beżu, szarości, ewentualnie biel. Przytulności łączonej przestrzeni łazienki i sypialni nadadzą pojawiające się w obu miejscach elementy z wikliny, drewna (np. fotele, taborety, stoliki), tekstylia o grubym splocie nici (np. koce, narzuty, dywaniki łazienkowe), czy proste w formie oświetlenie.
Łączona z sypialnią łazienka to najczęściej sporych rozmiarów przestrzeń pomyślana dla dwóch osób. W takim miejscu nie może zabraknąć zatem dwóch umywalek. Na obszernym blacie świetnie będą wyglądały umywalki stojące, do których należy dobrać odpowiednie baterie nablatowe. Ciekawą propozycją w tym zakresie są baterie nablatowe Espacio od Ferro. Ich prosta, delikatna forma uchwytów oraz smukła bryła okażą się świetnym towarzystwem dla umywalki, niezależnie od jej stylistyki czy koloru. Tę strefę uzupełnijmy o delikatne akcesoria, jak np. mydelniczkę metalową Grace czy podwójny wieszak na ręcznik Grace.
W tak przestronnej łazience z pewnością nie powinno zabraknąć miejsca zarówno na wannę, jak i prysznic. Szczególnie ten ostatni powinien zapewnić kąpiącym się wygodną przestrzeń, a przede wszystkim być wyposażony w odpowiedni natrysk. Dobrze sprawdzi się tu szczególnie deszczownia z podtynkową baterią prysznicową. To rozwiązanie wciąż atrakcyjne i nowoczesne, choć znane i promowane na rynku już od dobrych kilku lat. Warto przyjrzeć się propozycji Ferro, czyli kompletowi Algeo Set. Jest to zestaw składający się z dwufunkcyjnej baterii podtynkowej, deszczowni o średnicy 20 cm, a także 3-funkcyjnej rączki natryskowej oraz węża natryskowego. Elegancki chrom oraz minimalistyczny design elementów kompletu świetnie podkreślą wyważoną elegancję komfortowej przestrzeni łazienki.
FERRO www.ferro.pl
press box